19. Başağrısı Kış Okulu

10.01.2023

Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Nöroloji Derneği bünyesinde yer alan Başağrısı Çalışma Grubu tarafından organize edilen 19. Başağrısı Kış Okulu (BAKO), 17-19 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Nörolojide sürekli mesleki eğitim sürecinde BAKO, hedefleri net ve değişmez bir paydaş olarak önemli bir rol oynamaktadır. BAKO'nun bilimsel programı, çalışma grubumuzun özverili katkıları ile güncellenerek hazırlanmakta; yaklaşık 200 katılımcı ve 50 eğitimci ile gerçekleştirilmektedir. BAKO, pandeminin en zorlu döneminde çevrimiçi olarak düzenlenmiş, pandemi sonrasındaki belirsizlik sürecinde ise birkaç ay ertelemeli olarak kapılarını meslektaşlarına tekrardan açmıştır.

BAKO kapsamında iki buçuk gün boyunca, başağrıları, konunun uzmanları tarafından güncel gelişmeler doğrultusunda anlatılmakta ve katılımcılar arasında etkin bir biçimde tartışılmaktadır. Aynı şekilde, tüm oturumlarda interaktif eğitime öncelik verilmektedir. Ayrıca, “uzmanına danış”, “tedavi gecesi” ve “pratik uygulamalı başağrılarına girişimsel tedavi yaklaşımları” oturumlarında meslektaşlarımızın pratik hayatlarına yönelik olgular tartışılmakta, uygulamalar gözden geçirilmekte ve yaşanan sorunların dile getirilmesine imkân sağlanmaktadır. Ayrıca poster/sözel bildiri sunumları genç nörologlar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

BAKO, bu yıl ilk defa, alanlarındaki yetkinlikleriyle tanınan 3 yabancı konuşmacıyı misafir edecektir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, en iyi üç sözel bildiri sunumuna ödül verilecektir.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILININ COŞKUSU İLE” gerçekleşecek olan 19. Başağrısı Kış Okulu'nda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Türk Nöroloji Derneği Başağrısı Çalışma Grubu Moderatörü
Prof. Dr. Şebnem Bıçakcı

En Son Haberler

17.Ağrı Kongresi Gerçekleştirildi

17.Ulusal Ağrı Kongremizi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılında gerçekleştirmekten büyük mutluluk ve…
24.05.2023

2.Uluslararası Katılımlı Anestezi Sempozyumu Tamamlandı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından 2.si düzenlenen Uluslararası Katılımlı Anestezi Sempozyumu…
12.12.2022

2.Genç Algologlar Kongresi Başarı İle Tamamlandı

2.Genç Algologlar Kongresini 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi…
11.10.2022

Kurslar ve Yeterlik Sınavı Ardından

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nın ev sahipliğinde, 27–28–29…
01.06.2022

Etkinlik Detayları

BAŞLANGIÇ TARİHİ
17.02.2023
BİTİŞ TARİHİ
19.02.2023
LOKASYON
İstanbul
SON BİLDİRİ GÖNDERİM
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram