19. Başağrısı Kış Okulu

10.01.2023

Davet Mektubu

Değerli Meslektaşlarım,

Türk Nöroloji Derneği bünyesinde yer alan Başağrısı Çalışma Grubu tarafından organize edilen 19. Başağrısı Kış Okulu (BAKO), 17-19 Şubat 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Nörolojide sürekli mesleki eğitim sürecinde BAKO, hedefleri net ve değişmez bir paydaş olarak önemli bir rol oynamaktadır. BAKO’nun bilimsel programı, çalışma grubumuzun özverili katkıları ile güncellenerek hazırlanmakta; yaklaşık 200 katılımcı ve 50 eğitimci ile gerçekleştirilmektedir. BAKO, pandeminin en zorlu döneminde çevrimiçi olarak düzenlenmiş, pandemi sonrasındaki belirsizlik sürecinde ise birkaç ay ertelemeli olarak kapılarını meslektaşlarına tekrardan açmıştır.

BAKO kapsamında iki buçuk gün boyunca, başağrıları, konunun uzmanları tarafından güncel gelişmeler doğrultusunda anlatılmakta ve katılımcılar arasında etkin bir biçimde tartışılmaktadır. Aynı şekilde, tüm oturumlarda interaktif eğitime öncelik verilmektedir. Ayrıca, “uzmanına danış”, “tedavi gecesi” ve “pratik uygulamalı başağrılarına girişimsel tedavi yaklaşımları” oturumlarında meslektaşlarımızın pratik hayatlarına yönelik olgular tartışılmakta, uygulamalar gözden geçirilmekte ve yaşanan sorunların dile getirilmesine imkân sağlanmaktadır. Ayrıca poster/sözel bildiri sunumları genç nörologlar tarafından yoğun ilgi görmektedir.

BAKO, bu yıl ilk defa, alanlarındaki yetkinlikleriyle tanınan 3 yabancı konuşmacıyı misafir edecektir. Daha önceki yıllarda olduğu gibi, en iyi üç sözel bildiri sunumuna ödül verilecektir.

CUMHURİYETİMİZİN 100. YILININ COŞKUSU İLE” gerçekleşecek olan 19. Başağrısı Kış Okulu’nda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

Türk Nöroloji Derneği Başağrısı Çalışma Grubu Moderatörü
Prof. Dr. Şebnem Bıçakcı

Yaklaşan Etkinlikler

En Son Haberler

Kompleks Bölgesel Ağrı Sendromu

Derneğimizin düzenlediği 2024 yılı online eğitim seminerleri serisinin 4. bölümü…
26.04.2024

Kranofasiyal ve Servikal Bölge Ağrıları Toplantısı ve Ultrasonografi Kursu Tamamlandı.

Türk Algoloji Ağrı Derneği tarafından 20 Nisan 2024 tarihinde İller…
21.04.2024

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası

1-7 Nisan ulusal Kanser Haftasında doğru bilinen yanlışlar hakkında Türk…
02.04.2024

Online Eğitim Seminerleri Serisi – 3

Derneğimizin düzenlediği Online Eğitim Seminerleri serisinin bu bölümünde Dr.Alp Alptekin,…
30.03.2024

Etkinlik Detayları

BAŞLANGIÇ TARİHİ
17.02.2023
BİTİŞ TARİHİ
19.02.2023
LOKASYON
İstanbul
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram