4.Ulusal ve 1.Uluslararası Palyatif Bakım Sempozyumu

06.03.2023

Son 10 yıl bizleri, hastalarımızı, yakınlarımızı iş kazaları, doğal afetler, hastalıklar, patlamalar, felaketlerden kaynaklanan ölüm ve yaşam kalitesinin aldığı fiziksel ve ruhsal  darbeler palyatif bakım kavramına daha da ihtiyacımızın olduğu günlerden geçirmektedir. Tüm bu olumsuzluklar ne yazık ki insanların günlük yaşantısını kesintiye uğratarak fiziksel, psikososyal ve ekonomik kayıplara yol açmaktadır.

Derneğimiz, kronik hastalıkları olan yaşlıların, kanser hastalarının erken ve geç dönemlerine, çocuk hastaların kronik hastalık ve kansere bağlı yakınmalarına ışık tutacak, yeni gelişmeleri paylaşacak bir sempozyumu sizlerle paylaşmayı amaç edindi.

Ülkemizde, geçerli ve güvenilir olan palyatif bakım hizmeti henüz ideal düzeyde bulunmamaktadır. Bundan dolayı, palyatif bakım bilincinin gelişmesi ve palyatif bakım hizmetinin kalitesinin artması için, bilgi düzeyinin belirlenmesi amacıyla bu tür toplantılara gereksinim vardır.

Palyatif bakım hizmeti bilindiği gibi, birinci ikinci veya üçüncü basamakta hastane, ev ortamı veya toplum temelli yaklaşım ile verilebilir. Hangi ortamlarda verilirse verilsin, birey ve ailesi merkezde olmak üzere, hekim, hemşire, sosyal hizmet uzmanı, eczacı, psikolog, diyetisyen, terapist (iş, uğraş, fizik, vb.), sivil toplum kuruluşları, din görevlileri gibi ekip yaklaşımı ile verilmesi gerektiğinden tüm bu mesleklerden katılım bekliyoruz. Bizler palyatif bakım gereksinimi olan hastalarımıza bilimin desteği ile çözüm oluşturmaya çalışan palyatif bakımla ilgilenen sağlık profesyonelleri, tüm bu ihtiyaçların karşılanması için bilgi ve beceri ile donanmış sağlık personeli sağlanması, alt yapı ve gerekli malzemelerin temin edilmesi ve hizmet sunumunun toplumun ihtiyaçlarına göre geliştirilmesi gerekli olduğunu düşünerek 13-14 Ekim 2023’te ılıman, güneşli İzmir günlerinde sizleri davet ediyoruz.

Palyatif Bakım Derneği Yönetim Kurulu adına
Prof. Dr Meltem UYAR
Başkan

En Son Haberler

17.Ağrı Kongresi Gerçekleştirildi

17.Ulusal Ağrı Kongremizi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılında gerçekleştirmekten büyük mutluluk ve…
24.05.2023

2.Uluslararası Katılımlı Anestezi Sempozyumu Tamamlandı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından 2.si düzenlenen Uluslararası Katılımlı Anestezi Sempozyumu…
12.12.2022

2.Genç Algologlar Kongresi Başarı İle Tamamlandı

2.Genç Algologlar Kongresini 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi…
11.10.2022

Kurslar ve Yeterlik Sınavı Ardından

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nın ev sahipliğinde, 27–28–29…
01.06.2022

Etkinlik Detayları

BAŞLANGIÇ TARİHİ
13.10.2023
BİTİŞ TARİHİ
14.10.2023
LOKASYON
İzmir, Türkiye
SON BİLDİRİ GÖNDERİM
01.08.2023
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram