7 Algoloji Kursu

16.03.2022
7 Algoloji Kursu

DAVET MEKTUBU

Sayın Meslektaşlarımız,

Algoloji alanında son yıllarda oldukça güzel gelişmeler oldu. Nöroloji uzmanlığı üzerinde algoloji yan dalı yapanların sayısı 33 kişiyi buldu. Algoloji yapmayı isteyenlerde gittikçe artmakta. Algoloji’yi genç bir fidana benzetirsek; gövdesi ve kökleri güçleniyor ve kuvvetli dallar veriyor. Bunların gerçekleşmesinde emeği geçen herkese şükran duyuyoruz.

Türk Nöroloji Derneği Algoloji Çalışma Grubu olarak 7. Algoloji Kursu’nu; canlı (online) olarak 22 Mayıs 2022 de gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hazırlık aşamasında geniş katılımlı program oluşturma çabası sergiledik. Olgu sunumları ile kursu daha dinamik hale getirmeye çalıştık. Yeni ICD sınıflamasına yer verdik. Kronik ağrı tedavisinde zorluklar ile karşılaştığımız önemli bir gerçektir. Bu konuda özellikle kronik migrendeki tedavi seçenekleri kurs programına alındı. Diğer bir önemli boyut, kronik ağrı ve baş ağrısının biyopsikososyal model ile anlaşılması ve interdisipliner yaklaşımının uygulanmasıdır. Bu konuyu da programa alma şansımız oldu. Son iki yılda COVID ile yaşamaya çalıştık, post COVID kronik ağrı tabloları kursumuzda önemli bir bölümünü oluşturuyor.

Programın oluşturulmasında çaba gösteren, oturum başkanlıklarını kabul eden, konuşmalarıyla ve olgularıyla destek veren herkese teşekkür eder. Değerli katılımlarınızı bekleriz.

Saygılarımla,
Prof. Dr. Levent Ertuğrul İnan
Algoloji Çalışma Grubu

Etkinlik Detayları

BAŞLANGIÇ TARİHİ
22.05.2022
BİTİŞ TARİHİ
22.05.2022
LOKASYON
Online
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram