Başkanın Mesajı

17.02.2022

Değerli Meslektaşlarımız;

Bildiğiniz üzere 06 Şubat 2022 tarihinde olağan seçimli genel kurul toplantısı yapıldı. Yeni yönetim kurulu olarak bizler, sorumluluğumuzun farkında olarak bu görevi devralmaktan büyük bir onur duyuyoruz.

Ülkemizde Algoloji, derneğimizin kurucusu ve onursal başkanımız Prof. Dr. M. Serdar Erdine, daha sonraki başkanlarımız Prof. Dr. N. Süleyman Özyalçın, Prof. Dr. M. Sacit Güleç’in çabaları, yönetim kurulları ve siz değerli üyelerin katkıları ve özverili çalışmaları sayesinde bugünkü saygın yerine ulaşmıştır. Bu saygınlığın devamını sağlamak ve derneğimizi daha ileriye taşıyabilmek amacıyla, genel kurul üyelerinin birlik ve dayanışma içinde dernek çalışmalarına en üst düzeyde katılımını sağlamayı, kurumsal ve etkin dernek çatısını genişleterek güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Yoğun çabalar sonucu algolog ünvanı alan meslektaşlarımızın farkındalığına, vizyonuna ve kararlılığına güvencimiz ve inancımız çok yüksek. Bu nedenle yönetimin her aşamasında katkılarının çok kıymetli olduğunu düşünüyoruz. Yan dal uzmanlık öğrencileri ve ülkenin farklı yerlerinde hizmet veren tüm algolog meslektaşlarımız ile iletişim halinde olmayı ve sorunlarını yakından takip etmeyi hedefliyoruz.

Yeterlik kurulu ile ortak çalışmalarımızı artırarak, özellikle eğitim kurumlarında,  multidisipliner yaklaşımla kurslar düzenleyerek, eğitim standardının oluşturulmasına katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Algoloji uzmanlarının meslek içi eğitimlerine katkıda bulunmak amacı ile ülkemizin farklı bölgelerinde uygulamalı eğitim toplantıları düzenlemeyi planlıyoruz.

Herkesin rol alabileceği çalışma grupları aracılığı ile sorunlarımıza çözüm üretirken, aynı zamanda eğitim ve bilimsel çalışmaları da daha iyi bir düzeye taşıyacağımızı öngörüyoruz. Böylece sizlerden gelecek yeni proje ve önerileri değerlendirebileceğiz.

Multidisipliner bir uzmanlık alanına sahibiz. Bu durum bir yandan bizlere zenginlikler kazandırırken öte yandan bazı sorunlarla karşılaşmamıza neden olabilmektedir. Bu konuda her türlü platformda mücadelemizi hiçbir zaman geri adım atmadan sürdürecek, yasal mücadelemiz için gerekli hukuksal desteği ve takibi sağlayacağız.

Değerli üyelerimiz; bize vermiş olduğunuz bu görevi en iyi şekilde yapabilmek, hep birlikte daha yakın, daha verimli, daha başarılı olabilmek için üyeler arasında iletişim, paylaşım ve dayanışmayı sağlamak için çabalayacağız. Desteğiniz, güveniniz ve katılımlarınız için çok teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.

 

Türk Algoloji – Ağrı Derneği Yönetim Kurulu Adına

Prof. Dr. Prof. Dr. Hayri Tevfik Özbek

 

 

En Son Haberler

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası

1-7 Nisan ulusal Kanser Haftasında doğru bilinen yanlışlar hakkında Türk…
02.04.2024

Online Eğitim Seminerleri Serisi - 3

Derneğimizin düzenlediği Online Eğitim Seminerleri serisinin bu bölümünde Dr.Alp Alptekin,…
30.03.2024

Kraniyofasiyal ve Servikal Bölge Ağrıları Toplantısı

USG Eşliğinde Kraniyofasiyal Ve Servikal Bölge Değerlendirme Kursu
21.03.2024

Online Eğitim Seminerleri Serisi - 2

Derneğimizin düzenlediği Online Eğitim Seminerleri serisinin 2. oturumunda Dr.Şaziye Şahin,…
18.03.2024

Çanakkale Zaferi 109 Yaşında

"Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve…
17.03.2024
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram