Başkan’ın Mesajı

22.02.2024

Değerli Meslektaşlarımız;

11 Şubat 2024 tarihinde Türk Algoloji-Ağrı Derneği olağan seçimli genel kurul toplantısı sonrası yeni yönetim kurulu olarak bizler, sorumluluğumuzun farkında olarak bu görevi devralmaktan büyük bir onur duyuyoruz.

Ülkemizde Algolojinin kurucusu ve Türk Algoloji-Ağrı Derneği ‘nin Kurucu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Serdar Erdine Hoca’ mıza sağladığı misyon ve vizyon için; daha sonraki dönem başkanlarımız Prof. Dr. Süleyman Özyalçın, Prof. Dr. Sacit Güleç, Prof. Dr. Hayri Özbek Hocalarımıza ve günümüze değin özveri ile çalışan yönetim ve yeterlik kurul ve tüm dernek üyelerine derneğimizin bugün geldiği saygın konumu adına harcadıkları emekleri için hepimiz adına teşekkürü borç biliriz.

Amacımız sahip olduğumuz mesleki ve akademik deneyimi başta yandal uzmanlık öğrencileri ve algoloji uzmanları olmak üzere tüm camiamıza genç meslektaşlarımızın ışığı ile aktarmaktır.

Eğitimde eşit koşullar ve standardizasyon sağlamayı, mesleki gelişimlere katkıda bulunmayı, gerek asistanlık gerekse uzmanlık döneminde destekleyici eğitim programlarını planlamayı hedefliyoruz. Bu dönemde uzmanların mecburi hizmet alanlarında altyapı, donanım, anadal-yandal hizmet süreçlerine yönelik sorunlarına idari otoriteler ile iletişim içinde  çözüm arayacağız. Ayrıca uluslararası platformlarda kongre katılımları ve uluslararası organizasyonların Türkiye temsilcilikleri yolu ile derneğimizin mevcudiyetini artırmak başlıca hedeflerimiz arasındadır.

Yeni çalışma döneminde pratik eğitime yönelik kurslar, kadavra çalışmaları, kongreler, bölgesel toplantılar ile zenginleşmiş eğitim programları yanında sorunlarımızı tartışıp farkındalık ve çözüm yaratabileceğimiz çalıştay programları yer alacaktır.

Toplumda kronik ağrı doğru tanı ve tedavisine yönelik kamuoyu oluşturmanın hepimiz açısından gerekli olduğunun farkındayız. Bu bilinci geliştirmeğe yönelik sosyal medya kullanımı ve sivil toplum örgütleri ile planlanan ortak çalışmaların çok kıymetli olduğunu düşünmekteyiz.

Hayata geçirmeyi planladığımız çalışmalarımızın günden güne değişen gereksinim ve artan sorunlarımıza çözüm üreteceğine inancımız tamdır.

Saygı, sevgi ve iyi niyet ile hep birlikte çalışarak derneğimizi daha ileriye taşıma; dayanışma içinde dernek çalışmalarına en üst düzeyde katılımı sağlama; kurumsal ve etkin dernek yapısını genişleterek birlikte güçlenmek dileğiyle…

Saygılarımız ile

Türk Algoloji-Ağrı Derneği 2024-2026 Yönetim Kurulu adına;

Prof. Dr. Gül KÖKNEL TALU

Yaklaşan Etkinlikler

En Son Haberler

Kompleks Bölgesel Ağrı Sendromu

Derneğimizin düzenlediği 2024 yılı online eğitim seminerleri serisinin 4. bölümü…
26.04.2024

Kranofasiyal ve Servikal Bölge Ağrıları Toplantısı ve Ultrasonografi Kursu Tamamlandı.

Türk Algoloji Ağrı Derneği tarafından 20 Nisan 2024 tarihinde İller…
21.04.2024

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası

1-7 Nisan ulusal Kanser Haftasında doğru bilinen yanlışlar hakkında Türk…
02.04.2024

Online Eğitim Seminerleri Serisi – 3

Derneğimizin düzenlediği Online Eğitim Seminerleri serisinin bu bölümünde Dr.Alp Alptekin,…
30.03.2024

Kraniyofasiyal ve Servikal Bölge Ağrıları Toplantısı

USG Eşliğinde Kraniyofasiyal Ve Servikal Bölge Değerlendirme Kursu
21.03.2024
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram