Nöromodülasyon Araştırma ve Eğitim Derneği 2019 Sempozyumu

18.02.2019

Değerli Meslektaşlarım,

Nöromodülasyon Araştırma ve Eğitim Derneği 2019 Sempozyumubu sene 14 – 16 Haziran 2019 tarihleri arasında Savon Otel, Hatay’da gerçekleşecektir.

Kronik ağrı tedavisinden parkinsonizme, üriner fekal inkontinans tedavisinden, hareket bozukluklarına, kronik kabızlık tedavisinden spastisiteye birçok alanı kapsayan Nöromodülasyon uygulamaları günümüz tıbbi uygulamalarının en modern alanlarındandır. Bu zengin uygulama alanı dolayısıyla farklı tıbbi disiplinleri de bir araya getirmektedir. Beyin cerrahisi, nöroloji, algoloji, fiziksel tıp ve rehabilitasyon, psikiyatri, üroloji, kadın doğum, kardiyoloji bu alanlardan bazılarıdır. Tedavi alanları arttıkça bu uygulamalara ilişkin eğitim sorunları da artmaktadır. Eğitim sadece tekniğin öğrenilmesi ile sınırlı kalmamalıdır. Hekimin ve sağlık görevlilerinin egitimi, hasta seçimi, hastanın ve yakınlarının bilgilendirilmesi, eğitimi, uygulamanın değerlendirilmesi, uygulamayı takiben hasta takibi gibi çok önemli konuları kapsar. Bu eğitim alanlarındaki eksikler uygulamaların yetersiz kalmasına yol açar.

Bütün bu eğitim konuları farklı tıp alanlarının iş birliği ile sürdürülecek çalışmalardır. Ülkemizde giderek yaygınlaşan nöromodülasyon uygulamaları bu alanda hekim, sağlık ekibi ve hastaların eğitim gereksinimlerini de artırmaktadır. Bu konuyu görevi kabul eden Derneğimiz nöromodülasyon uygulamalarında kabul görmüş uluslararası standartların yerleşmesini önemsemektedir. Bu alanda uzman deneyimli hekimler sağlık çalışanları ve merkezlerin oluşmasında etkin rol oynamak hedefimizdir.

Bu toplantımızda baş ve boyun bölgesi kronik ağrılarında tedavi uygulamaları ele alınacaktır. Çok fazla hastayı ilgilendiren bu sorunlu ağrıların çok boyutlu tedavi uygulamaları içermektedir. Özellikle bu alanda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de nöromodülasyon tedavi uygulamaları konusunda bilgi ve deneyim sorunu vardır. Bu toplantımızın temel amacı bu alanda deneyimleri olan meslektaşlarımızın, ilgili meslektaşlarımızla deneyim paylaşımını ve tanışmasını sağlamaktır. Toplantıda yeni uygulamalar ile ilgili temel bilgiler, yeni yaklaşımlar tartışılacak ve olgu sunumları ile zenginleştirilecektir.

Katılımınız ve destekleriniz Derneğimizin hedeflerinde yol gösterici olacaktır.

Sizleri tarih ve gastronomi alanında ülkemizin en heyecan verici yerlerinden biri olan güzel şehrimiz Hatay’da aramızda görmek dileğiyle,

Saygılarımla,

Prof. Dr. Nuri Süleyman Özyalçın
Nöromodülasyon Araştırma ve Eğitim Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı

Yaklaşan Etkinlikler

En Son Haberler

Kompleks Bölgesel Ağrı Sendromu

Derneğimizin düzenlediği 2024 yılı online eğitim seminerleri serisinin 4. bölümü…
26.04.2024

Kranofasiyal ve Servikal Bölge Ağrıları Toplantısı ve Ultrasonografi Kursu Tamamlandı.

Türk Algoloji Ağrı Derneği tarafından 20 Nisan 2024 tarihinde İller…
21.04.2024

1-7 Nisan Ulusal Kanser Haftası

1-7 Nisan ulusal Kanser Haftasında doğru bilinen yanlışlar hakkında Türk…
02.04.2024

Online Eğitim Seminerleri Serisi – 3

Derneğimizin düzenlediği Online Eğitim Seminerleri serisinin bu bölümünde Dr.Alp Alptekin,…
30.03.2024

Etkinlik Detayları

BAŞLANGIÇ TARİHİ
14.06.2019
BİTİŞ TARİHİ
16.06.2016
LOKASYON
Hatay, Turkey
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram