Serdar Erdine Ödül Töreni
Ödül Töreninde: Prof. Dr. Miles Day, Prof. Dr. Serdar Erdine ve Prof. Dr. Gabor Racz

Budapeşte’de 22 yıldır Dünya Ağrı Enstitüsü tarafından düzenlenen Girişimsel Ağrı Sempozyumunda bugüne değin Algoloji’ye yaptığı katkılar ve eğitici olarak verdiği eğitimler nedeniyle “Tail Blazers” ”Çığır Açanlar “ ödülünü aldı. Dünya Ağrı Enstitüsünün beş kurucusundan birisi olan Prof. Dr. Serdar Erdine Ödül Seremonisinde yaptığı konuşmada; Dünya Ağrı Enstitüsünün 1993 yılından beri dünyada genç hekimlerin eğitimine ve girişimsel yöntemleri öğrenmeleri konusundaki çabalarına değindi. Dünya Ağrı Enstitüsü her yıl girişimsel yöntemlerin daha iyi uygulanabilmesi için FIPP-Fellow of Interventional Pain Practice adı altında sınav düzenliyor. 2002 yılında başlatılan bu sınavın daha önceki Sınav Komisyonu Başkanlığının yanı sıra, Dünya Ağrı Enstitüsünün başkanlığını da yürüten Prof. Dr. Serdar Erdine halen yönetim kurulu üyeliğini sürdürüyor. FIPP sınavını bugüne değin 60 ülkeden 1000 in üzerinde hekim kazandı. Ülkemizden de 20 hekim bu ünvana sahip.

Prof. DR. Serdar Erdine 1987-2014 yılları arasında Türk Algoloji-Ağrı Derneği Başkanlığını yürüttü.Halen Derneğin Onursal Başkanı.

1993 yılında kurulan Avrupa Ağrı Federasyonu/EFIC in önce muhasip,sonra genel sekreter ve Başkanlığını yürüttü, 15 yıl yönetim kurulunda kaldı ve Türkiyede dört uluslararası kongrenin düzenlenmesini sağladı.

Algoloji-Ağrı Bilimi birçok avrupa ülkesinin önünde yan dal olarak kabul edildi ve artık ağrı uzmanları yetiştiriliyor. Türkiyede Algolojiye katkılarından dolayı İstanbul Tabip Odası 2012 Hizmet Ödülünü Serdar Erdineye verdi.

serdar erdine teşekkür

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here