VII. Ulusal Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Simpozyumu

22.08.2022

Değerli Meslektaşlarımız,

Türk Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları (KLİMİK) Derneği Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Çalışma Grubu (DAİÇG)’nun düzenleyeceği VII. Ulusal (Uluslararası katılımlı) Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Simpozyumu (UDAİS 2022)‘nu 12-15 Ekim 2022 tarihlerinde  yapacağımızı duyurmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de artan diyabet oranları, diyabetik ayağı yönetmenin giderek artan bir önem kazanmasına yol açmaktadır.  Ülkemiz için önemli bir sorun olan Diyabetik Ayak İnfeksiyonlarının ulusal bazda izlenmesi ve soruna yönelik politikaların geliştirilmesi amacıyla 2011 yılında KLİMİK Derneği Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Çalışma Grubumuz kurulmuştur. DAİÇG tarafından, ulusal ve uluslararası değerli konuşmacıların katılılımıyla interdisipliner Ulusal Diyabetik Ayak İnfeksiyonları Simpozyumu bugüne kadar altı kez ve Uygulamalı Yara Bakım Kursu dört kez yüksek katılımla gerçekleştirilmiştir.

Simpozyumumuzun amacı, diyabet hastalarında önlenebilir komplikasyonlardan olan ayak komplikasyonlarının gelişiminin engellenmesi, tedavisinde sorumlu olan disiplinlerin ekip ruhuyla bu vakalara yaklaşımı çok yönlü tartışması ve bilimsel verilerle destekleyerek paylaşmasıdır. UDAİS 2022‘nin, günlük pratiğe katkı sağlayacak bilgi ve yaklaşım tecrübelerinin bu hastaların yönetiminde görev alan tüm sağlık çalışanlarıyla paylaşılmasına fırsat yaratacağına inanmaktayız.

Daha önceki UDAİS’lerde olduğu gibi, ülkemizden ve dünyadan ilgili derneklerin destekleriyle, yoğun bilimsel içeriğiyle, ülkemizden ve dünyadan uzmanların sunumu ve deneyimleriyle düzenlenecek olan simpozyumumuza konuyla ilgilenen tüm sağlık çalışanlarını bekliyoruz.

UDAİS 2022’de buluşmak dileğiyle,

Saygılarımızla.

KLİMİK Derneği DAİÇG adına Simpozyum Başkanları:

Prof. Dr. Ayten KADANALI               Prof. Dr. Neşe SALTOĞLU

En Son Haberler

17.Ağrı Kongresi Gerçekleştirildi

17.Ulusal Ağrı Kongremizi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100.yılında gerçekleştirmekten büyük mutluluk ve…
24.05.2023

2.Uluslararası Katılımlı Anestezi Sempozyumu Tamamlandı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından 2.si düzenlenen Uluslararası Katılımlı Anestezi Sempozyumu…
12.12.2022

2.Genç Algologlar Kongresi Başarı İle Tamamlandı

2.Genç Algologlar Kongresini 23-25 Eylül 2022 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi…
11.10.2022

Kurslar ve Yeterlik Sınavı Ardından

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nın ev sahipliğinde, 27–28–29…
01.06.2022

Etkinlik Detayları

BAŞLANGIÇ TARİHİ
12.10.2022
BİTİŞ TARİHİ
15.10.2022
LOKASYON
Kemer / Antalya
SON BİLDİRİ GÖNDERİM
Türk Algoloji Ağrı Derneği  | 2022 © Tüm Hakları Saklıdır
by orucerem
enterusermagnifiercrossmenu-circle linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram